Staj Duyurusu

MALATYA TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ
DOĞANŞEHİR VAHAP KÜÇÜK MYO STAJ DUYURUSU

Malatya Turgut Özal Üniversitesi Senatosu’nun 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Döneminde Mesleki Yaz Stajını yapacak olan öğrencilere ilişkin 04 Nisan 2023 tarihli kararına göre; 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Döneminde Mesleki Yaz Stajı yapacak olan öğrencilerin Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle mağdur olmamaları amacıyla; yaz stajını, mümkünse uygulama kurum/kuruluş veya işletmelerde gerçekleştirmeleri, mümkün değilse ödev veya proje yoluyla tamamlamalarının uygun olduğuna karar verilmiştir.

Yaz stajını gerçekleştirecek öğrencilerimizin ilk olarak stajlarını, “uygulama kurumunda” mı yoksa “proje/ödev” şeklinde mi yapacağını, ekte sunulan dilekçe dosyasını (EK1-STAJ DİLEKÇESİ) imzalı olarak doldurarak en geç “20 Nisan 2023 Saat 16:00’ya kadar imzalı olarak orijinalini staj dosyası ile beraber teslim etmek şartıyla tarayıcıda taratarak (tarayıcı bulunamaz ise cep telefonlarındaki tarayıcı programları olan “CamScanner, AdobeScan, Evernote Scannable v.b.” programlar yardımıyla taratarak) bölüm başkanlarına ait
mail adreslerine göndermeleri gerekmektedir.

Dilekçe ile “uygulama kurum stajı veya Ödev/Proje şeklinde” yapacağını beyan eden öğrencilerin ise aşağıdaki dönemlerden birinde stajlarını yapmaları gerekmektedir.

Dönem No                    Başlangıç Tarihi                    Bitiş Tarihi
1. Dönem                       2 MAYIS                                  13 HAZİRAN
2. Dönem                     19 HAZİRAN                              4 AĞUSTOS
3. Dönem                       4 AĞUSTOS                            15 EYLÜL

*Cumhurbaşkanlığı Kariyer (Staj) Kapısı üzerinden yapılan başvurular herhangi bir döneme tabi olmayacaktır.

Stajını kurum/kuruluş veya işletmelerde yapacağını beyan eden öğrencilerimizin Malatya Turgut Özal Üniversitesi Staj Yönergesi’nde (Ekte Mevcuttur) bulunan “STAJ BAŞVURU FORMU’NU, STAJ KOORDİNATÖRLÜĞÜ’NE DİLEKÇESİNİ VE TAAHHÜTNAME (ÖĞRENCİ İÇİN)” çıktı alarak kendisi imzalayarak ve staj yapacağı kuruma ait yerleri imzalatarak en geç staj başlangıç tarihinden 10 gün önce bu evrakları taratıp bölüm başkanlarına onaylanması için e-posta atmaları gerekmektedir. Bölüm başkanları tarafından stajları onaylanan öğrenciler seçtikleri tarihler arasında stajlarını fiilen yapacaklardır.

*Not: Ödev/Proje şeklinde staj yapacak öğrencilerimizin bu evrakları doldurmalarına gerek yoktur. Sadece Ek-1 staj dilekçesini doldurmaları yeterlidir.

Stajlarını ödev olarak veya uygulama kurumunda tamamlayacak olan öğrencilerin staj belgelerinin tamamını en geç okulun açılmasından iki hafta sonrasına kadar bölüm başkanlarına imza karşılığında teslim etmeleri gerekmektedir.

Stajlarını proje/ödev olarak tamamlayan öğrenciler de fiili staj yapanlar gibi staj defterlerini gün gün eksiksiz olarak dolduracaklardır.

İletişim Adresleri :

Öğr. Gör. Sevilay TÜFENKÇİ KABAK(Bilgisayar Teknolojileri Bölüm Başkanı)
sevilay.tufenkci@ozal.edu.tr

Öğr. Gör. Mehmet Tevfik ASİLTÜRK (Büro Yönetimi ve Sekreterlik Bölüm Başkanı)
tevfik.asilturk@ozal.edu.tr

Öğr. Gör. Muhammed Fatih Aslan (Mülkiyeti Koruma ve Güvenlik Bölüm Başkanı)
fatih.aslan@ozal.edu.tr

Öğr. Gör. Dr. Nur OMAK COŞKUN (Sosyal Güvenlik Program Başkanı)
nur.coskun@ozal.edu.tr

Öğr. Gör. Dr. M. Paşa Gültaş (Dış Ticaret Bölüm Başkanı)
pasa.gultas@ozal.edu.tr

Staj Duyurusu TIKLAYINIZ! 

2. EK1-Staj Dilekçesi TIKLAYINIZ!

3. EK2- MTÜ-Staj-Yönergesi TIKLAYINIZ!

4. Staj Defteri TIKLAYINIZ!

TR