Fiziki Kaynaklar

T.C. Malatya Turgut Özal Üniversitesi Doğanşehir Vahap Küçük Meslek Yüksekokulu 28.300 m² olup bunun 5.500 m²si kapalı alana sahiptir. Okulumuz Doğanşehir ilçe merkezine 2 km. mesafededir.

Yüksekokulumuz içerisinde halihazırda kullanılmakta olan 4 adet laboratuvar mevcuttur. Bu laboratuvarlardan 3 tanesi bilgisayar laboratuvarı olarak dizayn edilmiş olup, internet ve bağlantı altyapıları ile ders araç ve gereçleri mevcuttur.

Her biri ortalama 85 m² kullanım alanı olan 8 adet sınıf mevcuttur. Bu sınıfların her birinde internet bağlantısı, projeksiyon sistemleri mevcut olup 40 kişilik olarak planlanmıştır. Halihazırda biri toplantı salonu olmak üzere toplam 5 sınıf aktif olarak hizmet vermektedir. Isıtma ve aydınlanma sistemleri eksiksiz olarak mevcuttur. Bütün sınıflar, açılacak diğer programların öğrenci alıntına uygun olarak hizmet vermektedir.

Yüksekokulumuz içerisinde kullanılmakta olan 1 adet laboratuvar ise robotik ve mikroişlemci eğitimi verebilmek için düzenlenmiş olup yine bütün araç ve gereçleri ile ders vermeye müsaittir.

Öğrencilerimizin günlük beslenme ihtiyaçlarını karşılayabildiği yemekhane ve kafeterya mevcuttur. Kafeteryada masa tenisi, satranç gibi spor faaliyetleri yapılabilmektedir.

Yüksekokulumuzda 210 kişilik konferans salonumuzda öğrencimize yönelik hizmet verilmektedir.

Yüksekokulumuzda bir adet toplantı salonu mevcuttur.

Yüksekokulumuz içerisinde bulunan kütüphanemiz 2022 yılında yenilenmiş ve Şehit Jandarma Uzman Çavuş Kemal Aktay Kütüphanesi adını alarak öğrencilerimizin kullanımına sunulmuştur. Kütüphanemizde yaklaşık olarak 4.500 adet kitap mevcuttur.

Yüksekokul sınırları içerisinde bulunan alanda kapalı halı saha mevcuttur.

TR